lielanouri69@gmail.com 09399972438

کاربردهای پرینتر سه بعدی در صنایع مختلف

این کاربردها عمدتا در مواردی است که پیچیدگی قطعه زیاد است و یا آنکه برای تولید نیاز به نمونه اولیه می باشد . 

1 - صنایع نظامی : صنایع نظامی بسیار دقیقی می باشند و در عین حال قطعات پیچیده ای دارند . این ویژگی ها پرینتر سه بعدی را به عنوان یکی از دستگاههای اصلی برای تحقیقات و تولیدات نظامی در دنیا معرفی کرده است . 

2 - صنایع فضایی : ساخت قطعات دقیق در ابعادی کوچکتر یکی از موارد مهم در تولید صنایع فضایی می باشد . ولی کاربرد منحصر به فرد این پرینترها در فضا می باشد . فضانوردان در پایگاههای فضایی برای تعمیر و آزمایشات خود نیاز به تولید قطعات جدید دارند . این موضوع با کمک پرینترهای سه بعدی به راحتی قابل دسترس می باشد . 

3 - طلا و جواهر : مدلسازی دقیق و ظریف با قابلیت ریخته گری از مهم ترین قسمت های این صنعت می باشد که با کمک پرینترهای سه بعدی امکان پذیر است . 

4 - انیمیشن : طراحان شخصیت های کارتونی علاقه بسیاری دارند که مدل شخصیت های مورد نظر خود را بتوانند تولید کنند اینکار بارها و بارها انجام می شود تا شخصیت مرود نظرشان ساخته شود 

5- خودرو : صنایع خودرو سازی به مدل سازی پیچیده ای نیاز دارند . قطعات سه بعدی طراحی شده و باید بارها و بارها نمونه تولید شود اما پرینترها به پایین آمدن هزینه ها در تولید قالب کمک می کند زیرا اصلا نیازی به ساخت قالب ندارند . 

6 - پزشکی : قطعات بدن استخوان ها برای هر انسان متفاوت می باشند و مهم ترین آن استخوان ها می باشند که توسط دستگاه تولید می شود که البته این کار نیاز به دقت بالایی دارد . در علم پزشکی پرینترها بسیار می توانند مهم و کلیدی باشند . 

7 - آموزشی : دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی نیاز بسیار زیادی به پرینتر سه بعدی دارند بخصوص رشته های پزشکی و اغلب رشته های مهندسی در کلاسهای عملی خود می تواننند استفاده مفیدی از این دستگاهها داشته باشند . 

8 - معماری : تکنولوژی چاپ سه بعدی به معماران و شرکت های معماری کمک می کند که به طرز حیرت انگیزی ماکتی بادوام و دقیق از مدل های طرلحی شده خود داشته باشند . این دستگاه در معماری تاثیر به سزایی داشته از ماکت سازی گرفته تا ساخت مصالح و حتی ساخت یک ساختمان درابعاد حقیقی که از بزرگترین اهداف عنوان شده در این حوزه می باشد . 

764 بازدید
۱۳۹۵/۱۲/۰۳